ساخت وبلاگ نمونه سوال امتحانی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
خوراک آّزیان و دام طیور

ماکیان البرز

خوراک آّزیان و دام طیور


ضایعات نانوایی به کار گیری ازاین ماده در خوراک، هم می تواند موثر باشد و نیز زیان آور . ضایعات نانوایی، می تواند از هزاران ماده غنی از نشاسته و چربی تشکیل گردیده باشد، مثل پاستا، کیک، نان، خرده های سیب زمینی، انواع شیرینی و غیره . به طبع باید میزان نمک، شکر، نشاسته و روغن و چربی را بدانید تا نه فقط به اندازه صحیح، در فرمولاسیون خوراک از آن ها استفاده کنید، بلکه کیفیت آن ها را هم چک فرمایید . بعضی از محصولات، بهتر از سایرین می باشند که این امر، تنها به ادله بالا بودن کیفیت آن ها نمی باشد بلکه به ادله میکس مناسب خیس مواد اولیه هم می باشد . به طور کلی، برای مرغ های گوشتی، نباید محصولی با مقدار ذیل لاکتوز و شکر استفاده نمود و خوبتر هست که از محصولاتی با روغن بالا (با آنتی اکسیدان بیشتر شده) و نشاسته، به کار گیری کرد .

2 .
اندازه بالای چربی و روغن روغن ها و چربی ها، قیمت بالایی دارند البته گاهی می بضاعت بسته هایی از آنان را با قیمتی مناسب، پیدا کرد . با فرض این که تغییرات کیفیت جنازه در مرحله قابل قبولی باشد، این قابلیت و امکان وجود دارااست که روغن ها و چربی ها را در جیره طیور، به میزانی بیش از حد معمول، استعمال نمود . روغن ها و چربی های بی کیفیت (رانسید شده)، سبب ساز می شوند که طیور، نتوانند غذای خود را مصرف کنند و به این ترتیب هیچ وقت نباید از این گونه چربی ها استعمال نمود . مقدار دقیق روغن ها و چربی های بیش تر شده، بستگی به حداکثر میزانی داراست که می توان با دقت به نکات در لحاظ گرفته گردیده برای لاشه و امکانات میکس کننده خوراک هر شرکت، انتخاب نمود .

خوراک آبزیان

3 .
نشاسته تاپیوکا (مانیوک یا این که کاساو) نشاسته تاپیوکا (کاساو) محصولی می باشد که از ناحیه آسیای شرقی و دیگر مناطق، استخراج می شود و به دیگر کشورهای دنیا صادر می شود . این ماده درصورتی که به صحت فرآوری نشود، می تواند سبب به سیانوز یا خفگی پرنده شود . با افزایش اندازه این ماده، نگرانی از پیدایش خفگی، عمده می شود ولی به طور طبیعی، کاساو که به شکل تجاری از سوی بازرگانان فی مابین المللی فروخته می شود، کیفیت بالایی داراست . نشاسته تاپیوکا، اندازه بالایی نشاسته دارد البته حاوی هیچ پروتئینی نیست و در سود نمی بضاعت آن را جایگزین غلات نمود .

4 .
غلات کوچک تمامی غلات، به جز ذرت و گندم را می بضاعت به عنوان مواد اول کوچک در لحاظ گرفت . در دربین کلیه غلات، تنها ذرت خوشه ای می تواند به تیتر جایگزین برای این دو مبداء انرژی به کارگیری شود . بسیاری از مواد غذایی جایگزین، دربردارنده مقدار متعددی پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای می باشند که هضم انرژی را کاهش می دهند و در نتیجه، موجب چسبناک شدن مدفوع می شوند و به طور کلی، مانند استدلال ضد مغذی، ولی خیر ضد مغذی سمی، فعالیت می کنند . برای کاهش تاثیرات ضد مغذی ها، از آنزیم ها به کار گیری می شود که کمابیش موفق فعالیت می نمایند . هنگامی که از غلات های کوچک استفاده می شود، بهتر میباشد که از ترکیبی از آن ها یا این که مقادیر کم آن ها به یار غلات بلندمرتبه یا این که مرجع انرژی دیگری استفاده فرمایید . اطلاع از منابع این مواد اولیه، اکثر اوقات برای متخصص ها تغذیه کفایت می نماید تا بتوانند کیفیت آن ها را تعیین کنند و به شایسته ترین شکل، آن ها را با آنزیم ها و دیگر مکمل ها یا مواد اولیه دیگر، تهیه و تنظیم نمایند .

5 .
سویاهای پر چرب قبلی از هر چیزی کنجاله سویا، یک منبع غنی از پروتئین برای جیره غذایی حیوان‌ها در سراسر دنیا به اکانت می آید و این امر سبب ساز می شود که سویا، منشاء انرژی نیکی نباشد . باید به حافظه داشت که اشکال سویا، برای محتوی پروتئینی ای که دارند، پرورش داده نمی شوند بلکه برای روغن هایشان زمینه به کارگیری قرار می گیرند . سویاها به صورت طبیعی و خشک، دربردارنده حدود 38 درصد روغن می باشند . در نتیجه، زمانی که انواع سویاها موجود هستند، به کار گیری از آن ها می تواند مبداء انرژی ای به شکل لیپیدهای کپسول گردیده و پوشش دار آماده کند که مثل لیپیدهای روغن ها و چربی ها، مستعد اکسید شدن نیستند . در اکثری از موارد، سویاهای پرچرب برای کاهش عامل ها ضد مغذی جانور در سویاها، اکسترود می شوند؛ چنین چیزی در مورد کنجاله های سویای آزمایش گردیده هم درست گو است . سویاهای پرچرب اکسترود شده، معمولا ماده ای گران ارزش می باشند ولی در صورتی‌که در داخل منزل رشد داده شوند و به نحوه ارزان قیمت پخته شوند، می توانند به منبع قابل قبولی از انرژی و پروتئین تبدیل شوند .

6 .
ملاس کسی معمولا ملاس یا این که شهد غلیظ را جزو جیره غذایی طیور گوشتی در نظر نمی گیرد اما هیچ چیز مضری در این ماده وجود ندارد، به جز آن که ماده ای نصفه مایع میباشد که تهی دست رسیدگی و بررسی مختص میباشد . از آنجایی که ملاس، به تیتر ماده اول در هر یک از کنجاله های غذا وجود دارد، در سود هیچ مانعی وجود ندارد که اندازه معینی از آن، در طعام طیور گوشتی هم موضوع استعمال قرار گیرد . ملاس چه بسا در پروسه ساخت خوراک نیز، مزایای فوق العاده ای دارااست و به این ترتیب می تواند ماده نخستین استاندارد در اکثری از فرمول های طعام طیور، محسوب شود . برای پی بردن به میزان ظریف به کارگیری از ملاس، بایستی ذکر کرد که این کار، به طور کامل به بضاعت و توان ساخت طعام بستگی داراست . ملاس نیشکر و ملاس چغندرقند، هر دو فواید و گاهی معضلات یکسانی دارا هستند و هر دو درصورتی که با میزان قابل قبولی از ساکاروز و فروکتوز، قضیه به کار گیری قرار گیرند، طعم شیرینی به خوراک می دهند .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 22 اسفند 1397ساعت 10:06 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 3