ساخت وبلاگ نمونه سوال امتحانی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
ماکیان البرز

ماکیان البرز

فرآیند تولید خوراک آّبزیان


دیاگرام
فرایند تولید

خلاصه طرح طعام آبزیان


بازار
انگیزه طرح توجیهی
بازار انگیزه طرح در مقدمه تامین نیاز درون در بخش و آن گاه در صورت ساخت اضافی مصرف باطن به کشور عراق، آذربايجان، تاجيكستان، لبنان، امارات متحده عربي و بقیه صادر خواهدشد .

خلاصه
محاسبه مالی طرح توجیهی

خلاصه طرح طعام آبزیان


ضرورت
اجرای پروژه
در سال هاي اخير گوشت ماهي به تیتر يك جور گوشت سفيد بسيار زمینه اعتنا قرار گرفته میباشد ارزش غذائي بالاي آن به یاد هضم آسان، درصد پروتئين بيشتر نسبت به برخي گوشت ها، پائين تر بودن ميزان چربي، كلسترول و اوره سبب به افزايش چشم گيري در توليد و مصرف ماهيان سرد آبي و گرم آبي و میگو گردیده می باشد در همين راستا تامين غذاي آبزيان پرورشي به عنوان يك اصل اجتناب ناپذير مي نمايد و افزايش كارائي توليد و بهبود آن نيازمند فرمولاسيون علمي و بهبود روشهاي توليد خوراك مي باشد همچنين با دقت به فرایند پرورش جمعیت در جهان بویژه در کشورهای در اکنون توسعه، آبزیان همواره به عنوان یک عدد از منابع اصلی تامین پروتئین حیوانی در تغذیه آدم رده مهمی دارند . این شرکت قصد داراست با استعمال از مواد اوليه مرغوب تحت آزمايشات خاص كنترل كيفي در بستر تكنولوژي روز دنيا خوراك آبزيان را توليد نموده و در اختيار صنعت پرورش ماهي و میگو قرار اعطا کرد .

خوراک آبزیان

دانش
فني پروژه
ويژگي غذاي تغذيه اي مطلوب براي آبزيان به دليل آهسته خواري و آب محيط زندگي آنها، بازدارنده از كاربرد غذا با شكل فيزيكي آردي می باشد . به همين دليل غذاي مصرفي آبزيان پرورشي مي بايست به اشكال اکسترودپلت يا كرامبل باشد . امروزه تمام جيره هاي غذايي آبزيان به رویه پلت یا اکسترود تهيه مي شود كه اشكال مختلفي دارااست . پایه كار اضافه کردن بخار آب به مقدار 16 درصد خوراك در درجه حرارت بالاي 90 مرتبه سانتيگراد بوده و خوراك نهايي به شكل پلت يا گرانول ميباشد . خوراك هاي توليد شده در اين روش دانسيته بالايي دارا‌هستند و به سرعت در آب فرو ميروند .كاربرد اين رویکرد بيشتر در توليد خوراك ميگو و ماهيان گرم آبي از گزاره كپور می‌باشد . از نكات اساسي در اين رویه تهيه و بكار بردن مقادير مناسب افزودني ها يا پيوند دهنده هاي اجزاء مصرف خوراك به يكديگر است تا پلت یا این که گرانول در داخل آب استمرار كافي داشته و استحكام فيزيكي خود را از دست ندهد و همچنين با حفظ اين خصوصيت بافت آن براي میل کردن ماهيان، نرم باشد . عموما اين پيوند دهنده ها به دوران 6 تا 8 ساعت بافت فيزيكي خوراك را در آب نگهداری ميكنند . هر چه درصد كربوهيدراتهاي (غير از فيبر خام) مصرفي در جيره بالاتر باشد و فعالیت آوري و پخت و ژلاتينه كردن آن با دقت بيشتري چهره گيرد، ميتوان اندازه افزودنی (بويژه افزودني هاي شيميايي) را كاهش اعطا کرد . عامل ها ديگري همچون چربي و رطوبت نيز در كيفيت پلت ها موثرند . در هر چهره وجود سيستم اکسترودر یا این که پلت جهت ثبات و بقاي خوراك و همچنين جهت پيشگيري از فساد و آلودگي آب استخرها در فرآیند توليد حائز اهميت می باشد . بطور كلي كيفيت خوراك اکسترود یاپلت گردیده به سختي و سايش پلت بستگي دارد .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در دوشنبه 5 فروردين 1398ساعت 12:08 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 0

خوراک آبزیان

مرحله IV رسیدگی جنسی بیضه، مبین فرآیند فعال چرخه اسپرم زایی بوده و با گسترش تقسیمات میوزی و ورود اسپرم ها به کانالهای اسپرمی همراه هست . در مرحله V رسیدگی جنسی خون ریزی گسترده ای در سطح بیضه بوقوع پیوسته، اسپرماتوزوئیدها، کانالهای اسپرمی یاور می‌باشد . در سطح V رسیدگی جنسی خونریزی گسترده ای در مرحله بیضه بوقوع پیوسته، اسپرماتوزوئیدها، کانالهای اسپرمی و عروق خونی دوچندان مشهود می‌باشد . در مرحله VI رسیدگی جنسی یاخته های بلندمرتبه پوستی فولیکولی و کانالهای اسپرمی تخلیه شده ملاحظه می گردند .بافت تمامی در تاسمای اهل ایران از سه بخش قبل (یا قدامی یا این که پرونفروز مشتمل بر دانه های مالپیگی و قطعات نفرونی)، میانی و دمی تشکیل گردیده هست .

خوراک آبزیان

نفرون ها مشتمل بر جسم دانه های مالپیگی، گلومرول ها و کپسول بومن، لوله های کلیوی با مجاری ادراری، قطعه گردنی، بخش مارپیچ، قطعه میانی و بخش مارپیچ بدور در همگی وجود داشته و در مطالعات میکروسکوپیک بافت شناسی الگوهای متفاوتی را از خویش بروز می دهند .بافت کبد هم از دستجات سولی هپاتوسیت ها، قطعه باب، مجاری صفراوی، عروق لنفاوی، مویرگهای کبدی یا این که سینوزوئید، یاخته های کوپفر و یاخته های کبدی تشکیل گردیده می‌باشد .یاخته های کبدی دارنده ساختاری تقریباً مدور سینوزوئید، یاخته های کوپفر و یاخته های کبدی تشکیل گردیده است . یاخته های کبدی دارنده ساختاری تقریباً مدور و تعدادی ضلعی بوده، دارای یک هسته کروی مشخص و معلوم با یک هستک می باشند . کانال آندوپلاسمی و دیگر اندامهای کلیدی در سیتوپلاسم آن حضور داشته و مقادیر قابل مراعات ای از چربی و گلیکوژن در سیتوپلاسم آن قابل مشاهده میباشند . بنابراین در رنگ آمیزی یاخته های کبدی تعداد زیادی از این واکوئلها ظواهر می گردند .لوزالمعده در تاسماهی اهل ایران دارای دو بخش برون ریز و داخل ریز هست بطوریکه بخش برون ریز ترشحات پانکارتیک و بخش باطن ریز (جزایر لانگرهانس) ترشح هورمونها را عهده دارا‌هستند . ساختار نامنظم هپاتوسیت ها و ساختمان آسینی های لوزالمعده در آن مشهود می باشند .بافت گوارش نیز دربرگیرنده لوله گوارشی مشتمل بر حفره دهانی، حلق، مری، معده و روده با لایه های مخاطی و ماهیچه ای است . بطوریکه لایه مخاطی دربرگیرنده پوشش مخاطی، پهنک پارین، لایه متراکم، مخاط ماهیچه ای و لایه زیر مخاطی و لایه ماهیچه ای شامل لایه ماهیچه ای طولی و غشای خونابه ای می باشد . مخاط مری در بخش گذشته دارنده پوشش مخاطی مطبق البته در بخش پسین ساده هست . یاخته های پوششی مخاط مری دربرگیرنده ماده زمینه شبه موکوس در سیتوپلاسم است، فاقد مخاط ماهیچه ای بوده و پایین مخاط ترکیبی از بافت پیوندی نسبتاً متراکم می باشد . بافت معده از دو بخش غیر وابسته با ساختار غده ای جهت انبار کردن غذا و شروع هضم شیمیایی و همچنین با ساختار غیر غده ای با لایه عضلانی قوی جهت ساخت حرکات معدی و هضم مکانیکی تشکیل شده می‌باشد .بخش های مخاطی ساده و چین خورده اند . روده هم از انتهای بخش پیلوریک معده تا مخرج گسترده بوده و شامل دوازدهه، روده پیشین، روده پسین و راست روده می باشد . دوازدهه هم چکیده از روده هست که مجاری صفراوی، پانکراس و زواید پیلوریک به آن شیوه می یابند . پوشش مخاطی روده از یک لایه منفرد یاخته های پوشش ستونی بلند تشکیل یافته و در بر گیرنده یاخته های مخاطی می‌باشد . راست روده پایانی بخش روده بوده که دریچه میان آن و روده پسین وجود دارد . مخرج هم بعنوان پایانه گشوده شوند لوله گوارش محسوب می شود . در ساختار مخاط رکتوم، اپی لیوم دربردارنده سلولهای جامی شکل میباشد و در پارین غدد لوله ای بی آلایش مشاهده گردیده اما فاقد غدد تعالی منشعب روده ای می باشند .نتایج حاصل از این تحقیق ضمن مشخص و معلوم نمودن ساختار میکروسکوپیک اندامهای موضوع مطالعه در تاسماهی اهل ایران زمنیه انجام بقیه مطالعات تخصصی مرتبط را هم آماده می سازد .


برچسب ها : خوراک آّبزیان ,
+ نوشته شده در سه شنبه 28 اسفند 1397ساعت 13:08 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 0

مصرف آبزیان بعنوان غذایی سالم

مصرف
آبزیان بعنوان غذایی سالم
از آنجایی که جمعیت عالم در درحال حاضر فرونی و توان تولید خوراک محدود می باشد بشر برای تهیه و تنظیم طعام علاوه بر کشاورزی و دامپروری نیاز به تامین خوراک و پروتئین از شیوه صید از دریا ها و رشد آبزیان می باشد .یکی از مهترین نیازهای تن آدم استعمال از مواد پروتئینی می باشد این مواد از راههای مختلف تامین می شود . اشکال لبنیات ، تخم مرغ ، گوشت قرمزو گوشت سفید (مرغ ، ماهی و میگو ) مقدار متعددی پروتئین دارا هستند .

خوراک از مهمترين فاكتورهاي ضروري براي رشد و بقاء زندگي میباشد . در عين اکنون هيچ غذايي وجود ندارد كه به تنهايي بتواند سلامتي انسان‌ها را تضمين كند . براي رسيدن به حداكثر سلامتي بايستي جيره غذايي، مبتنی به آن جور از غذاهايي باشد كه مواد مغذي كاملي را در اختيار بدن قرار دهد .

خوراک آبزیان

مواد غذايي، انرژي موضوع نياز براي فعاليتهاي روزمره همچنين ایجاد و سازهاي تن را مهیا كرده و سيستم دفاعي بدن را براي رویارویی با دست اندرکاران بيماري‌زا مهیا نگه مي‌دارد . كمبود مواد غذايي موجب بروز اشکال مختلفي از نارسايي‌ها و بيماري‌ها گردیده و بطور طبيعي شدت عارضه ها به ميزان كمبود هركدام از مواد مغذيي متفاوت بستگي خواهد داشت . براساس داده ها موجود، مواد مغذي زمینه نياز انسان‌ها مشتمل بر 45 ماده میباشد كه 20 عنصر معدني، 15 دسته ويتامين، 8 جور اسيد آمينه و 2 دسته اسيد چرب از آن جمله‌اند . بدن بشر توانمند به تولید اين مواد نبوده و تأمين آن از طريق مصرف گروه‌هاي گوناگون مواد غذايي امكان‌پذير می باشد . در هر رخ براي اين‌كه تن تندرست باشد و سلامت نیز باقي بماند ضروري است كه مواد غذايي سالم، متنوع با ميزان كافي و به طور غیر مناسب از تركيب پروتئين، چربي، كربوهيدرات، ويتامين‌ها و مواد معدني تأمين شود .

يكي از اقلام غذايي كه مي‌تواند در برگيرنده اكثر نيازهاي بدن باشد ماهي و به طور كلي آبزيان هستند كه به حافظه تركيبات خویش به خصوص وجود اسيدهاي چرب ارزشمندي بنام امگا ـ 3 به تیتر غذاي سلامتي پر اسم و رسم شده‌اند .

بطور كلي اهميت غذايي گوشت اشکال ماهي، به لحاظ دارا بودن پروتئين و چربي با كيفيت بالا و فراواني اشکال مواد معدني و ويتامين‌هايي كه در آن جانور می باشد بعنوان يك غذاي كامل محسوب مي‌شود . از جمله ويژگي‌هاي ماهي، تنوع بسيار زياد آن به خصوص در ميان آبزيان جنوب كشوراست .اين تنوع خیر فقط از حيث ظواهر بلكه از لحاظ طعم، مزه، ارزش اقتصادي و قيمت نيز به دیده مي‌خورد و به مصرف‌كننده اين امكان را مي‌دهد كه براساس بضاعت و توان اقتصادي، نوع ذائقه و سليقه و كاربرد و مصرف قضیه نظر آبزي را تعیین كنند اين ميزان تنوع در زمینه گوشت دام و طيور در عمل وجود ندارد .

ماهی و میگو در مقایسه با سایر مواد غذایی ، پروتئین بیشتری دارا‌هستند و تقریباً کلیه پروتئین های مو جود در آن‌ها جذب بدن بشر می شود، دسته تغذیه تاثیر مهمی در تندرست یا بیماری بشر داراست همان گونه که تغذیه صحیح می تواند آدم را از گزند بیماریها مصون نگهدارد و تندرست آدم را تامین نماید تغذیه غیرمناسب نیز می تواند موجب ابتلای بشر به اکثری از اختلالات ناگوار و مهلک شود .گروهی از مواد غذایی که تاثیر مهمی در سلامت آدم و پیشگیری از بیماریها دارا‌هستند ماهی هاوسایر آبزیان هستند این مواد غذایی که دارنده قیمت تغذیه ای فراوان بالایی می باشند، چنانچه به مقدارکافی مصرف شوند در پیش گیری ازبیماریهانقش مهمی خواهند داشت .وبه تعادل اسیدهای چرب در بدن یاری می کنند . در روزگاری که بازنویسی های ژنتیکی و به کار گیری از مواد شیمیایی برای ازدیاد کالا های گیاهی چون سبزیجات و میوه و انواع گوشت مرسوم میباشد ماهی یک غذای تندرست و به بدور از تمام این مساله میباشد .

با قرار دادن ماهی وانواع آبزیان در رژیم غذایی به صورتیکه در هرهفته حد اقل 2مرتبه مصرف شود مضاعف به سلامتی کمک می نماید .


با نگاهی به آمار ارائه گردیده به وسیله سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد (FAO) در خصوص میانگین مصرف جهانی آبزیان که معادل 17 کیلوگرم و مقایسه آن با سرانه مصرف آبزیان در کشورمان که نزدیک به8 کیلوگرم میباشد ، انسان را به تاءمل فرو می برد که عوارض این تفاوت چه می باشد ؟
از دلایل ذیل بودن سرانه مصرف آبزیان در مرزوبوم می بضاعت به عدم آگاهی مردم از بها غذایی و خاصیت معجزه آسای این موهبت الهی در تامین تندرست آدم و عدم شناخت مدل های متفاوت آبزیان وکیفیت آن‌ها و همینطور عدم آشنایی با راه و روش های مختلف طبخ و عدم دسترسی و . . . اشاره کرد،تغییر ذائقه افراد و ترغیب آنان به تغییر در مخلوط پروتئین مصرفی و ارتقاء مصرف ماهی در سبد خانوار، احتیاج به برهه زمانی و برنامه ریزی ظریف داراست و حتمی می باشد بر شالوده مطالعات و پژوهش ها بازار عرضه آبزیان، علل پائین بودن مصرف با دقت به اهمیت و بها غذایی آنان در استان را شناسایی نموده و عوامل اثر گذار بر ارتقاء مصرف آنالیز شود .

در سالیان اخیر ایجاد ماهی و بقیه آبزیان در تراز مرزوبوم افزایش چشمگیری داشته و جهت فرهنگ وتمدن سازی مصرف آبزیان بوسیله شیلات استان فعالیت های گوناگونی از گزاره برگزاری نمایشگاه های عرضه آبزیان ،جشنواره های طعام ههای دریایی ،ونقاشی خردسال ها با محوریت آبزیان ،همایش ها با تیتر نقش آبزیان در تندرست جامعه در راءس استان وشهرستانها وتهیه برشورمعرفی ارزشهای غذایی آبزیان وهمچنین تهیه و تنظیم لوح فشرده وتوزیع در میان خانواده ها ،صورت گرفته می‌باشد . بطوری که مصرف سرانه کمتر از 2 کیلوگرم در سال 74به بیش از 8ونیم کیلو در سال 89رسیده می باشد .

امید میباشد به یاری معبود وهمکاری کلیه سازمانها که جدا به اعتقاد مهم ترین دقدقه کلیه ارتقا سلامت جامعه می باشد بتوانیم با فعالیت های فرهنگی اشاره گردیده بالا وامکان سنجی وایجاد بازارچه های آبزیان به خصوص در شهرستانهای استان که دسترسی کمتر به آبزیان با کیفیت دارا‌هستند ، با ارتقا سرانه مصرف آبزیان به بیش از 13 کیلو گرم در برنامه پنجم گسترش ، امنیت غذایی جامعه برقرارگردد .

گوشت ماهی بخشی از گوشت‌های سپید بوده و یک مبداء بی نیاز از پروتئین به حساب می‌آید .

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ غذاهای دریایی دارنده پروتئین بالا، چربی کم، کلسترول ناچیز و همین طور دارای ویتامین ها و املاح می باشند . توجه داشته باشید که میگو دارنده کلسترول زیادی می باشد، اما با این هم اکنون میزان کلسترول در میگو کمتر از میزان آن در گوشت قرمز هست .

گوشت ماهی دارای ویتامین های B، A و D ، کلسیم و فسفر و دارنده مقدار پاره ای آهن، مس و سلنیوم می باشد . ماهی هایی که در آب های شادی معاش می کنند، دارنده میزان متعددی یُد می باشند . حتمی به ذکر میباشد که ماهی دارای میزان زیاد کمی سدیم می باشد و به همین حافظه برای رژیم های قلیل نمک توصیه می شود .

متخصص ها تغذیه برای تمامی اشخاص به خصوص بیماران قلبی، مصرف دو توشه ماهی در هفته(هر بار 90 گرم) را پیشنهاد می کنند .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در دوشنبه 27 اسفند 1397ساعت 11:29 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 0

رویش گوسفند و بز پرورش

رویش
گوسفند و بز
پرورش
گوسفند رشد بز
شامل
هفت فصل:
اهمیت
رشد گوسفند و بز ساختمان
و تاسیسات پرورش تغذیه
گوسفند و بز مدیریت
تولیدمثل گوسفند و بز بهداشت،
پیشگیری و درمان بیماریها پرواربندی
بره و بزغاله الیاف
و پوست اهمیت
پرورش گوسفند و بز
تولید ها
گوسفند و بز نظام
های منفعت برداری مهم‌ترین
خصوصیات رفتاری مخلوط
گله در گوسفند و بز شغل
گوسفند داری گزینش
سن گوسفند خرید
دام اندازه
و تعداد گله برای شروع کار روز‌نگار
گوسفندداری نژادهای
گوسفند و بز
طبقه
بندی گوسفندان مستقر ایران گونه های
نژادهای گوسفندان ایرانی طبقه
بندی بزهای بومی ایران تقسیم
بندی براساس شرایط اقلیمی نژادهای
گوسفند نژادهای
بز ساختمان
و تاسیسات پرورش
قسمتهای
مختلف ساختمان گوسفندداری انواع
منزلت برای گوسفند آغل
یا این که جایگاه بهاربند
زایشگاه
بیمارستان
قرنطینه
انبار
مواد متراکم (کنسانتره) انبار
مواد علوفه ای سیلو
مخزن
توده آوری و مراقبت کود سکوی
بارگیری و تخلیه هانگار
یا انبار امکانات و اتومبیل آلات دفتر
فعالیت و منزل کارگری حوضچه
های پاشوی (ضدعفونی) حمام
ضد کنه (شستشوی گوسفند) اتاق
پشم چینی تغذیه
گوسفند و بز
راه و روش
های کاهش هزینه تغذیه مواد
خوراکی زمینه به کارگیری در تغذیه مواد
مغذی جان دار در طعام دام مواد
معدنی و ویتامینهای زمینه نیاز گونه های

خوراک آبزیان
جیره تغذیه
در فصل جفتگیری تغذیه
از اوایل تا وسط آبستنی تغذیه
در اواخر آبستنی تغذیه
در بازه زمانی زایمان تغذیه
در بازه زمانی شیردهی تغذیه
در مدت از شیرگیری تغذیه
میش ها و بزهای ماده داشتی تغذیه
قوچ و بزهای نر داشتی آماده
کردن قوچ برای جفتگیری نکات
حیاتی در جیره نویسی تغذیه
بره ها و یا بزغاله های جدید متولد شده پرورش
بره ها با شیشه و پستانک جایگزین
شیر جیره
های آغازین تغذیه
بره و بزغاله تغذیه
گوسفند و بز در مراتع به کارگیری
از مراتع و آشنایی آنها راه و روش
های چرا مراتع
ایران نباتات
سمی مراتع راهنمای
استعمال از مراتع تامین
آب موضوع نیاز در مراتع راه
های مراقبت علوفه رئیس
تولیدمثل گوسفند و بز
اهمیت
بازده تولیدمثل در پرورش مدت
بندی جفت دهی به کارگیری
از اثر قوچ یا اثر نربز معاوضه
قوچ یا نربز در دست گرفتن
نمره وضعیت بدن فلاشینگ
و تغذیه در زمان جفت دهی القاء
و هم‌زمان سازی فحلی مدیریت
نرهای مولد زود
از شیرگیری تشخیص
آبستنی و اقتصادی تر کردن گله راه
مدیریت پیشرفته تولیدمثل فحلی
و تشخیص آن در میش و ماده بز تلقیح
مصنوعی برنامه
نوری (فتوپریود) مصنوعی مدیر
شیشک های ماده حفظ
های دو ماه پایان آبستنی محافظت
از نوزاد بهداشت،
پیشگیری و درمان بیماریها
خصوصیت
های دام سالم قوچ
میش
بره
خصوصیت
های دام بیمار فواید
مواد معدنی آلودگی
انگلی سقط
اسهال
شاربن
آنتروتوکسمی
التهاب
پوست در میان انگشتان گندیدگی
سم پیشگیری
از لنگش لمفادنیت
پنیری برنامه
واکسیناسیون پرواربندی
بره و بزغاله
مقدمه
موقعیت
مو جود پروار بره در جهان وضعیت
موجود پروار بره در ایران شرایط
جانور پروار بزغاله در جهان موقعیت
مو جود پروار بزغاله در ایران پرواربندی
بره و انواع رویه های آن رویه
های پرواربندی صفات
اقتصادی حیاتی در پروار دام مدیریت
واحدهای پرواربندی اصول
پرواربندی بره گزینش
و خرید دام نژاد
دام پرواری ویژگی ها
ظاهری دام سن
و وزن دام در استارت پروار کالا
دام نکات
کلیدی در برهه زمانی خرید دام اصول
حمل و نقل دام فصل
مناسب پروار بازه زمانی
مطلوب دوره پروار وزن
آخری پروار و ارتقا وزن روزانه اصول
بهداشت در پرواربندی پشم
چینی دام منابع
خوراکی دام در کشور الیاف
و پوست
الیاف
پشم کرک
(کشمیر) الیاف
بز مرغز یا این که مرخز (موهر) موی
بز پوست
و چرم


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در يکشنبه 26 اسفند 1397ساعت 11:42 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 0

معرفی و شناخت مواد زاید نیتروژن دار در پرورش آبزیان

به طور خلاصه آمونیاک را می بضاعت دارای اهمیت ترین ماده زائد محلول تولید گردیده به وسیله ماهی ها و بی مهرگان دانست . آمونیاک به وسیله ماهی ها بوسیله ادرار و همچنین از طرز آبشش ها دفع می گردد . یکی دیگر از رویه های ساخت این ماده در مخزن ، تجزیه و خرابی غذاهای مازاد باقی باقی مانده و مواد گیاهی جانور در آکوآریوم میباشد .
به
سه راه و روش اندازه آمونیاک آب را حساب و کتاب می کنند : 1) آمونیاک غیر یونیزه (ammonia Nonionized ) که خطرناک ترین صورت آمونیاک میباشد و می تواند به آسانی به جریان خون ، مغز ، اندامها و بافتها نفوذ کند و صدمات جبران ناپذیر و مرگ آوری را به بار بیاورد .
۲) آمونیاک یونیزه ( Ionized ammonia ) که معمولا غیر سمی محسوب می شود مگر در غلظتهای دوچندان بالا .
3)
آمونیاک کل یا این که Total ammonia ؛ و وقتی که آمونیاک در آب حل شود به دو صورت قابل تصور می باشد ؛ در دما و p .H بالا مقدار بیشتری از آمونیاک به چهره غیر یونیزه ( یعنی صورت سمی ) تبدیل می شود .
در آبزی دانهایی که آب آنان کهنه می باشد به علت وجود باکتریهای نیتروزوموناس ( Nitrosomonas ) که در بستر و بعضا سیستمهای پالایش آب ( غربال ها ) وجود دارند ، آمونیاک به ماده ای کمتر سمی یعنی نیتریت تبدیل می شود . اما در مخازنی که به طراوت رویه اندازی گردیده اند به علت وجود نداشتن چنین باکتریهایی معمولا غلظت آمونیاک آنقدر بالا می رود که سبب مرگ ماهیان خواهد شد که به آن نشانگان یا سندرم مخزن تازه یا این که New tank syndrome گفته می شود و نظریه های " چرخه سوای ماهی " که مطرح می شود جهت دوری از همین اتفاق افتاد هست .

خوراک آبزیان
اما دوچندان چهره می دهد که در آکوآریومهای با آب کهنه و مخازنی که بازه زمانی قابل توجهی از برپایی ( Set up ) آنان می گذرد ، مسمویت ماهیان با مواد نیتروژن دار بروز می کند . علت کلیدی این امر را می توانایی در طعام دهی بی راه ( Overfeeding ) و باقی ماندن جسد ماهیان و سایر آبزیان مرده در آکوآریوم و تجزیه آنان است .
یک علت دیگر برای مسمومیت ماهی ها در اثر مواد ازت دار ، ارتقا ناگهانی تعداد ماهیان مخزن یا این که Overstocking می‌باشد . به تیتر نمونه در‌صورتی‌که تعداد ماهیان خویش را از یک ماهی به دو ماهی ارتقاء دهید ، دست کم اندازه تولید آمونیاک در مخزن را دو برابر کرده اید . و چون نشر و تاثیر باکتری ها بر آمونیاک مقطع بر است ، مقدار آمونیاک سمی به طور ناگهانی در استخر ارتقا می یابد .
اضافه نمودن دارو ها و آنتی بیوتیک ها هم می تواند با نابود کردن باکتری ها از تبدیل آمونیاک به نیتریت جلوگیری کند . معمولا میزان پیشنهادی آمونیاک برای عمده ماهی ها ۰۲/۰ میلیگرم در لیتر یا PPM می‌باشد .
هر تعدادی که نیتریت نسبت به آمونیاک کمتر سمی می باشد اما خود نیتریت هم بسیار خطرناک می باشد چون می تواند با هموگلوبین خون ادغام گردیده و منجر شود که گلبولهای قرمز‌رنگ دیگر نتوانند اکسیژن حمل نمایند . همین سبب کدر شدن و قهوه ای شدن گلبولهای قرمز خوش رنگ گردیده که این تغییر رنگ شاید بیش از کلیه در آبششها به دیده آید . ماهی که به‌این طریق مسموم شود دارای آبششهای کدر بوده و به جای این که رنگ گلبرگهای آبششی آن قرمز رنگ خونی و واضح باشد ، قهوه ای می شود . در همین برهه زمانی می‌باشد که اکثر ماهی ها برای تنفس مضاعف به مرحله آب آمده و کارایی می نمایند حبابها را ببلعند . بعضی ماهی ها هم مثل ماهی " تایگر " در حالتی سروته شنا می کنند و آن‌گاه بی تعادلی و مرگ در پی این مسمومیت چهره خواهد داد . اندازه نیتریت بی خطر در آب مخزن تا حد ۲/۰میلی گرم در لیتر پیشنهاد می شود و مقادیر بالای ۵/۰ میلی گرم در لیتر به سرعت مسموم کننده خواهند شد .

مسمومیت ها ، بیماری ها در
مسئله مسمومیتهای ناشی از مواد زائد ازته ، می توانایی مضاعف حرف ذکر کرد اما دو مسئله از مهم ترین این ناخوشی ها عبارتند از : *
بیماری خون قهوه ای : بیماری خون قهوه ای در هنگامی که آب دربردارنده غلظت بالایی از نیتریت باشد چهره خواهد بخشید . این ماده از روش آبششها به جریان خون خط مش یافته و رنگ آن را شکلاتی می کند . هموگلوبین که اکسیژن را در خون جابه جا می نماید با نیتریت به شکل مت هموگلوبین مخلوط می شود که در این حالت کارکشته به انتقال اکسیژن نمی باشد .
خون قهوه ای نمی تواند مقادیر کافی اکسیژن را حمل کند و ماهیانی که بیماری خون قهوه ای دارا هستند با وجود جان دار بودن میزان اکسیژن کافی در آب و کار کردن پمپهای هوا ، خفه خواهند شد !
*
بیماری نکروز آبششی : به طور معمولی و خلاصه ، بیماری نکروز آبششی در ماهیان ذیل تاثیر ارتقاء p .H و آمونیاک در آب می باشد که سبب مرگ ماهیان به ویژه در شرایط متراکم می گردد . علامتها این بیماری با تورم آبشش شروع و در ادامه با دفع مواد لزج از آبشش ، ناچیز خونی و نکروز شدن همه آبشش و مرگ ماهی خاتمه می یابد . پرخونی شدید موضعی یار با تشکیل نقاط سیاه متمایل به بنفش بر روی آبشش در فرایند آغازین این بیماری مشهود بوده که بعد با تورم و دفع مواد لزج یاور می شود . از دیگر نماد های آن می بضاعت به ظواهر شدن ناگهانی دانه های سیاه با لکه های مرمری در همگی بدن ، خون ریزی از باله ها ، ارتقا تواتر تنفس ، تغییر تحول در شیوه شنا و قرار به چنگ آوردن به پهلو و نهایتا مرگ در حالت توسعه یافته بیماری نکروز آبششی ، اشاره نمود .
مدیریت
، پیشگیری و درمان مقدار مواد نیتروژن دار آب بایستی مرتبا پایش شوند . امروزه کیتهای زیادی برای این فعالیت در دسترس هست که احتمالا شایسته ترین آنها تولیدات ساخته شده در کمپانی تترا باشد . در کنار این کار ، در دست گرفتن دما و پی اچ آب هم از اهمیت بخش اعظمی برخوردار است .
مدیریت در طعام دهی ممکن است با اهمیت ترین بخش پیشگیری از ارتقاء مواد زائد نیتروژن دار آب باشد . بیرون کردن به موقع غذاهای خورده نشده و جانداران مرده مخزن ، چه ماهی و چه گیاه و یا حلزونها ، از دیگر اقداماتی میباشد که می بضاعت و توان در بخش رئیس مواد نیتروزن دار مطرح نمود .
نکته دیگر نا مرتب نکردن آکوآریوم است .
به یاد داشته باشید که آبزی دان گلشن وحش نیست ! بده بستان متناوب آب بر کاهش همگی اشکال مواد ازت دار تاثیر دارد و در مواقع بروز مسمومیتها ، بدیهی است که این تعویض در مدت های وقتی کوتاه خیس و مقادیر حجمی عمده می بایست اعمال شود .
در مسئله چاره ای برای افزایش اندازه نیتریت در آبزی دانهای آب شیرین ، گهگاه توصیه می شود که از نمک به کارگیری شود ، به یاد داشته باشید که از نمک آکوآریوم یا دریا می بایست به کارگیری نمود و خیر نمک خوراکی ، در موضوع آکوآریومها معمولا مقدار ۳۰ گرم ( دو قاشق غذا خوری ) در ۱۰ لیتر آب و در مسئله حوض ها ، ۳ کیلوگرم در ۱۰۰۰ لیتر سفارش می شود .
این راهکار معمولا چندان کارساز نمی‌باشد چون عمده گیاهان آبزی دانی و بسیاری از ماهی ها به ویژه کوریدوراسها نسبت به نمک دوچندان اصلی میباشند .
برای درمان بیماری خون قهوه ای ، خیر فقط انقطاع خوراک دهی بسیار دارای منفعت است بلکه استفاده از نمک هم یکی دیگر از راهکارهاست . چون بخش کلرید نمک با نیتریت برای جذب از نحوه آبشش ماهی رقابت می کند .
در بیماری نکروز آبششی ، در صورتی‌که ماهیان جراحت چشم در روند اولیه در آب نو و پی اچ ۷ حفظ شوند بهبود می یابند .
استفاده از فیلترهای زیستی ( و موادی مثل سرامیک ، زئولیت و . . . ) امروزه اجتناب ناپذیر است . صرفا بایستی به خاطره داشت که در بهترین وضعیت ( از لحاظ دما و اکسیژن و فضا ) دست کم ۱۴ روز ارتفاع می کشد تا باکتریهای مفید گفته گردیده فعال گردیده و به تراکم لازم برسند و این بازه زمانی با نزول دما به ۱۰ مرتبه سانتی گراد به ۴ تا ۸ هفته افزایش خواهد یافت .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در شنبه 25 اسفند 1397ساعت 11:06 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 2

خوراک آّزیان و دام طیور


ضایعات نانوایی به کار گیری ازاین ماده در خوراک، هم می تواند موثر باشد و نیز زیان آور . ضایعات نانوایی، می تواند از هزاران ماده غنی از نشاسته و چربی تشکیل گردیده باشد، مثل پاستا، کیک، نان، خرده های سیب زمینی، انواع شیرینی و غیره . به طبع باید میزان نمک، شکر، نشاسته و روغن و چربی را بدانید تا نه فقط به اندازه صحیح، در فرمولاسیون خوراک از آن ها استفاده کنید، بلکه کیفیت آن ها را هم چک فرمایید . بعضی از محصولات، بهتر از سایرین می باشند که این امر، تنها به ادله بالا بودن کیفیت آن ها نمی باشد بلکه به ادله میکس مناسب خیس مواد اولیه هم می باشد . به طور کلی، برای مرغ های گوشتی، نباید محصولی با مقدار ذیل لاکتوز و شکر استفاده نمود و خوبتر هست که از محصولاتی با روغن بالا (با آنتی اکسیدان بیشتر شده) و نشاسته، به کار گیری کرد .

2 .
اندازه بالای چربی و روغن روغن ها و چربی ها، قیمت بالایی دارند البته گاهی می بضاعت بسته هایی از آنان را با قیمتی مناسب، پیدا کرد . با فرض این که تغییرات کیفیت جنازه در مرحله قابل قبولی باشد، این قابلیت و امکان وجود دارااست که روغن ها و چربی ها را در جیره طیور، به میزانی بیش از حد معمول، استعمال نمود . روغن ها و چربی های بی کیفیت (رانسید شده)، سبب ساز می شوند که طیور، نتوانند غذای خود را مصرف کنند و به این ترتیب هیچ وقت نباید از این گونه چربی ها استعمال نمود . مقدار دقیق روغن ها و چربی های بیش تر شده، بستگی به حداکثر میزانی داراست که می توان با دقت به نکات در لحاظ گرفته گردیده برای لاشه و امکانات میکس کننده خوراک هر شرکت، انتخاب نمود .

خوراک آبزیان

3 .
نشاسته تاپیوکا (مانیوک یا این که کاساو) نشاسته تاپیوکا (کاساو) محصولی می باشد که از ناحیه آسیای شرقی و دیگر مناطق، استخراج می شود و به دیگر کشورهای دنیا صادر می شود . این ماده درصورتی که به صحت فرآوری نشود، می تواند سبب به سیانوز یا خفگی پرنده شود . با افزایش اندازه این ماده، نگرانی از پیدایش خفگی، عمده می شود ولی به طور طبیعی، کاساو که به شکل تجاری از سوی بازرگانان فی مابین المللی فروخته می شود، کیفیت بالایی داراست . نشاسته تاپیوکا، اندازه بالایی نشاسته دارد البته حاوی هیچ پروتئینی نیست و در سود نمی بضاعت آن را جایگزین غلات نمود .

4 .
غلات کوچک تمامی غلات، به جز ذرت و گندم را می بضاعت به عنوان مواد اول کوچک در لحاظ گرفت . در دربین کلیه غلات، تنها ذرت خوشه ای می تواند به تیتر جایگزین برای این دو مبداء انرژی به کارگیری شود . بسیاری از مواد غذایی جایگزین، دربردارنده مقدار متعددی پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای می باشند که هضم انرژی را کاهش می دهند و در نتیجه، موجب چسبناک شدن مدفوع می شوند و به طور کلی، مانند استدلال ضد مغذی، ولی خیر ضد مغذی سمی، فعالیت می کنند . برای کاهش تاثیرات ضد مغذی ها، از آنزیم ها به کار گیری می شود که کمابیش موفق فعالیت می نمایند . هنگامی که از غلات های کوچک استفاده می شود، بهتر میباشد که از ترکیبی از آن ها یا این که مقادیر کم آن ها به یار غلات بلندمرتبه یا این که مرجع انرژی دیگری استفاده فرمایید . اطلاع از منابع این مواد اولیه، اکثر اوقات برای متخصص ها تغذیه کفایت می نماید تا بتوانند کیفیت آن ها را تعیین کنند و به شایسته ترین شکل، آن ها را با آنزیم ها و دیگر مکمل ها یا مواد اولیه دیگر، تهیه و تنظیم نمایند .

5 .
سویاهای پر چرب قبلی از هر چیزی کنجاله سویا، یک منبع غنی از پروتئین برای جیره غذایی حیوان‌ها در سراسر دنیا به اکانت می آید و این امر سبب ساز می شود که سویا، منشاء انرژی نیکی نباشد . باید به حافظه داشت که اشکال سویا، برای محتوی پروتئینی ای که دارند، پرورش داده نمی شوند بلکه برای روغن هایشان زمینه به کارگیری قرار می گیرند . سویاها به صورت طبیعی و خشک، دربردارنده حدود 38 درصد روغن می باشند . در نتیجه، زمانی که انواع سویاها موجود هستند، به کار گیری از آن ها می تواند مبداء انرژی ای به شکل لیپیدهای کپسول گردیده و پوشش دار آماده کند که مثل لیپیدهای روغن ها و چربی ها، مستعد اکسید شدن نیستند . در اکثری از موارد، سویاهای پرچرب برای کاهش عامل ها ضد مغذی جانور در سویاها، اکسترود می شوند؛ چنین چیزی در مورد کنجاله های سویای آزمایش گردیده هم درست گو است . سویاهای پرچرب اکسترود شده، معمولا ماده ای گران ارزش می باشند ولی در صورتی‌که در داخل منزل رشد داده شوند و به نحوه ارزان قیمت پخته شوند، می توانند به منبع قابل قبولی از انرژی و پروتئین تبدیل شوند .

6 .
ملاس کسی معمولا ملاس یا این که شهد غلیظ را جزو جیره غذایی طیور گوشتی در نظر نمی گیرد اما هیچ چیز مضری در این ماده وجود ندارد، به جز آن که ماده ای نصفه مایع میباشد که تهی دست رسیدگی و بررسی مختص میباشد . از آنجایی که ملاس، به تیتر ماده اول در هر یک از کنجاله های غذا وجود دارد، در سود هیچ مانعی وجود ندارد که اندازه معینی از آن، در طعام طیور گوشتی هم موضوع استعمال قرار گیرد . ملاس چه بسا در پروسه ساخت خوراک نیز، مزایای فوق العاده ای دارااست و به این ترتیب می تواند ماده نخستین استاندارد در اکثری از فرمول های طعام طیور، محسوب شود . برای پی بردن به میزان ظریف به کارگیری از ملاس، بایستی ذکر کرد که این کار، به طور کامل به بضاعت و توان ساخت طعام بستگی داراست . ملاس نیشکر و ملاس چغندرقند، هر دو فواید و گاهی معضلات یکسانی دارا هستند و هر دو درصورتی که با میزان قابل قبولی از ساکاروز و فروکتوز، قضیه به کار گیری قرار گیرند، طعم شیرینی به خوراک می دهند .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 22 اسفند 1397ساعت 10:06 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 3

ماهی ها چه غذایی می خورند

ماهی
ها چه غذایی می خورند غذای ماهی قرمز ماهی
ها چه غذایی می خورند غذای ماهی قرمز ماهی
ها چه غذایی می خورند ماهی ها در آب ارگانیک و رودخانه ها و دریاها, غذایی که موضوع نیازشان باشد را می یابند اما ماهی ها در فضای آکواریوم غذاهای متنوعی دارا هستند که به طور کلی به دو جور تقسیم می شوند غذاهای خشک و اماده و غذاهای گوشتی و زنده در ادامه راجع به غذای ماهی ها اکثر بخوانید
اشکال
خوراک برای ماهی ها
ماهی ها از لحاظ تغذیه با یکدیگر مختلف بوده و هر مجموعه از آن‌ها مواد غذایی خاصی تغذیه می نمایند .ماهی ها یک دسته هم در سنین متعدد ممکن میباشد عادات غذایی متفاوتی داشته باشند .به طور کلی ماهی ها ممکن میباشد گوشتخوار ، گیاهخوار و یا کلیه چیز خوار باشند .ماهی های گوشتخوار در مقایسه با ماهی ها گیاهخوار خویش بدو گونه تقسیم می شوند ، اول ماهی هایی که از جانوران کوچک بی مهره تغذیه می نمایند .دوم ماهی ها ماهیخوار که غذای مهم آن ها را بقیه ماهی ها تشکیل می دهند .در هر صورت معمولا حتی ماهی هایی که عادات غذایی خاصی دارا‌هستند ، در سنین متعدد گاهی ممکن هست بطور اتفاقی و یا این که انتخابی اقدام به تناول کردن اشکال دیگر غذاها بنمایند .

خوراک آبزیان

نکته کلیدی این است که اکثرا در وضعیت آکوآریومی می توانایی تا حدودی عادات غذایی بخش اعظم ماهی ها را تغییر تحول داده و یا کنترل نمود .برای مثال سیکلیدها با این که عموما گوشتخوار می‌باشند ، با وجود این بخوبی می توان آنان را با غذاهای فراهم تغذیه نمود .در اصل ماهی ها حتی در وضعیت ارگانیک وقتی که غذای اساسی آنان پیدا نشود ، می توانند از اشکال دیگر غذاها بطور موقت استفاده نمایند .سوای شک در صورتیکه خوراک با سیستم گوارشی آن ها خلاف و زمان تغذیه آن‌ها از این خوراک طولانی باشد ، رشد و نمو آنان کامل نخواهد بود و این بخصوص در مسئله ماهی ها آکوآریومی صحت می کند ، زیرا ماهی ها به اجبار آنچه را به آنان داده می شود، می خورند .

در حفظ و پرورش ماهی ها بایستی تا حد قابلیت کارایی شود که بآنها غذایی داده شود که مشابه یا مترادف و هم معنی غذای آن‌ها در محیط ارگانیک باشد .از آنجاکه آپارتمان نشینی و معاش ماشینی امروزی ساخت یا عده آوری غذاهای زنده و منحصر به فرد ماهی ها را مشکل و یا غیر ممکن ساخته می‌باشد ، کارخانه های تهیه مواد غذایی ماهی های تزئینی اقدام به ساختن گونه های غذاهای فراهم نموده در بعضا موردها غذای خاصی برای هرگونه ماهی یا این که گونه های شبیه صحیح کرده اند .شکی نمی‌باشد که این غذاها هرچند نیز که بدون نقص باشند جای غذاهای ارگانیک را نمی گیرند ، با وجود این ، خوب یا این که بد امروزه ممکن است بیش از 90 درصد غذای ماهی ها زینتی از این منشا تامین می گردد .غذاهای مهیا معمولا منشا جانوری و گیاهی داشته و اکثرا اشکال ویتامی نها و املاح لازم نیز بآنها اضافه می شود .جانوران متفاوت نه فقط از غذاها برای تولید انرژی و ماده سازی استفاده می نمایند ، بلکه نظیر انسان از میل کردن آنها نیز لذت می برند .بنابراین چه بسا در‌صورتی‌که برای تغییر تحول ذائقه و دادن لذت اکثر به ماهی نیز شده بایستی کارایی شود که بطور آراسته از دادن غذای مهیا و آن نیز منحصرا یک دسته از آنها دوری شود .

بطور کلی می توانایی گونه های غذاهای ماهی ها را به دو جور غذاهای فراهم و غذاهای ارگانیک تقسیم نمود .همان گونه که ذکر شد غذاهای آماده را معمولا با اعتنا به نیاز غذایی نوع های مختلف می سازند .براین اساس در مصرف آن‌ها برای انواع متفاوت ماهی می بایست توجه بعمل آید .از آنجا که این غذاها بهیچ وجه نمی توانند جای غذای طبیعی را بگیرند ، لذا دست‌کم بایستی سعی شود که هر یک‌سری وعده یکبار به ماهی ها غذای مناسب دیگری داده شود .همچنین خوبتر هست همواره حداقل دو مدل غذای آماده یکی بصورت ترکیبی و دیگری انواعی مثل کرم توبی نمابر خریداری شود یک در در میان برای تغذیه ماهی ها مصرف گردند .جور دیگر غذای ماهی ها ، غذاهای طبیعی می باشند که خود به غذاهای زنده و غذاهای گوشتی نو ، منجمد و یا پودر گردیده که از مرجع جانوری به طور بدون واسطه تهیه شده اند، تقسیم می گردد .در
اینجا به ذکر برخی از مهم‌ترین اشکال این غذاها می پردازیم :

غذای
ماهی قرمز
در حالی که ماهی های قرمز‌رنگ از سخت پوستان، حشرات، گیاهان و ماهی های کوچک در حیات وحش تغذیه می کنند، ماهی های قرمزی که به تیتر حیوان خانگی نگه داشته می شوند از غذایی که کمپانی های تجاری برای ماهی قرمز رنگ ساخته تغذیه می نمایند .

شما می توانید رژیم غذایی ماهی قرمز‌رنگ را با نخود پوست کنده، صیفی جات پخته شده، میگو های آب شادی و کرم لجن یا این که bloodworm (در آب نیز معاش میکند) تکمیل فرمایید . این موضوع که به نیاز های غذایی ماهی قرمز‌رنگ اعتنا نمایید و بر شالوده نیازش به او خوراک بدهید دوچندان با اهمیت می باشد .

شما می توانید خوراک های ماهی که به صورت پلت هست از فروشگاه های مخصوص تهیه نمائید و به ماهی خود بدهید .

نکته ی جالب در قضیه ماهی های قرمز این هست که ماهی ها تا وقتی که طعام باشد خوراک می خورند پس حواستان باشد که آن ها زیادی طعام نخورند .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در سه شنبه 21 اسفند 1397ساعت 10:16 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 4

رفتارهای متداول در آبزیان


این به ماهی اجازه می دهد که سریعا تغییرات فشار آب را کشف کرده علی الخصوص تغییراتی که توسط صخره ها و علوفه دریائی و چه بسا بوسیله نوسانات قلیل صدا به وجود می آیند . و آن‌گاه ماهی تصمیم می گیرد که سرعت خویش را بالا و ذیل چیره شود و یا این که انیکه جهت خود را تغییر دهد . همانند گله طیوران در گله ماهی ها رهبر وجود ندارد . حرکت گله ای ماهی ها بوسیله تصمیم جور جمعی ماهیان رخ می‌گیرد . زمانیکه ماهی گرسنه اما در امینت است گله متفرق می شود . البته با نزدیک شدن شکار کننده ماهیان دور از هم شده دوباره به تیم می پیوندند .
در اطراف صخره ها هزاران گله با کناره های نقره ای Silver sides، با حرکات کند عقب و جلو و هماهنگ که به ظواهر با ملودی داخلی که تنها ماهی می تواند آن را بشنود تکان می نماید . آن‌ها بالا و پایین حرکت کرده و یک ماهی مسیر را گم نمی نماید . این رقص باله ارگانیک می‌باشد که آدم می تواند این فعالیت را در آکواریوم ود ساخت کند .
سؤالی که مطرح است این می باشد که به چه شکل هر ماهی به طور ظریف می داند که ماهی دیگر در همان موقع به کجا می رود . هر چند اکثری از گله های ماهی با استعمال از اقتدار بصیرت به اینها این توانائی را داده می باشد که از این اقتدار تعجب آور به کار گیری نماید . ماهی تغییرات آب را توسط سیستم گیرنده های (رسپتورها) شبیه مو مشابه آنچه که در گوش داخلی آدم وجود دارد و به طور فشرده و در یک غلاف ژله مثل که در گوشه و کنار بدن پخش شده اند، احساس می کند .

خوراک آبزیان
بیشتر آنان در دو شبکه در دو طرف طول بدن ماهی که خط جانبی نامیده می شود متمرکز گردیده اند که از سر ماهی آغاز شده و به طرف دم کشیده شده اند . با کوچکترین تغییرات فشار این موهای باریک خم گردیده و ماهی حرکات اجسام گوشه و کنار را حس کرده و پرسرعت پاسخ می دهد . همیشه یک آشوب پایدار در گله ماهی وجود دارد و این نیز به استدلال رقابت ماهیان جهت قرار گرفتن در راءس گله است زیرا راس گروه امن ترین مکان برای ماهی می باشد .
البته این همت و رقابت بعنوان یک ایراد در طبیعت مطرح نمی باشد چون آرایش ماهیان به طور ارگانیک ماهی منفرد را در یک محفظه امن قرار می دهد .
گله بندی عمده با هدف ماندگاری و تکثیر بهتر در گروههای مناسب می باشد . گله مخلوط یافته میباشد از تعداد متعددی ماهی که از جور های مشابه که قلیل و بیش با الگوی هرمونیک در طول اقیانوس حرکت می کنند . گله بندی یک خلق مرسوم در ماهی میباشد که حدود ۸۰ درصد در بین بیش از ۰۰۰/۲۰ نوع شناخته گردیده هست و در طول یک دروه از زندگی ماهیان دیده می شود . اکثری از صنعت های ماهی گیری روی این الگوی رفتاری ماهی جهت افزایش صید در سایز مناسب صید علی الخصوص از جور های نظیر تون، کاد cod، ماکرل و منهادن استفاده می کنند .
حدود ۲۴۰۰ سال پیش، دانشمندی بنام Aristotle این رفتار را در ماهی مشاهده کرده ممکن است وی بانی و سبب ساخت عشق و علاقه آدم به این خصیصه مجذوب کننده ماهیان شده . چرا گله ای؟ در وهله اولیه این جنبش گله ای سودمندی اکولوژیکی داراست . بعضی از جور های ماهیان یک ماده لزجی ترشح می کنند که سبب ساز ناچیز شدن مالش بدن ماهی نسبت به آب پیرامون آن می شود . هر تعدادی ماهی با الگوی متناوب خیلی لطیف و منظم در یک گله شنا می کند حرکت نوسانی و رو به جلو و عقب دم موجهای کوچکی به نام rotices (حرکت چرخشی شبیه به یک گرداب کوچک) ایجاد می کند . هر ماهی منفرد در تئوری می تواند از این گرداب های کوتاه ایجاد گردیده از ماهی بقلی جهت کاهش مالش آب به تن خود امداد گیرد .
فایده دیگر معاش به صورت گله ای ایمن بودن در مقابل شکارچیان می باشد . اقتدار شکارچیان جهت شکار این ماهیان توسط ماهیانی که خیلی نزدیک و با مسافت اندک جنبش می کنند، کاهش پیدا می نماید . زیرا ماهیان شکار‌چی دچار سردرگمی می شوند . این می‌باشد معنا زندگی در مجموعه . تعداد بی شمار گله به ماهیان این اجازه را می دهد که در پشت راز هم قایم شوند .
سردر گم کردن ماهی شکا‌رچی بوسیله بده بستان رنگ و صورت نیز فیس می گیرد . ماهیان موجود در گله نسبت به تغییر و تحول جهت و سرعت ماهیان بغلی جواب می دهند . ماهیان می توانند از یک شرایط دیگر حرکت نمایند و بعد دوباره به عنوان یک واحد گرد هم درآیند . زمانیکه ماهیان برنا می باشند اکثری از ماهیان الگوی جنبش گله ای را نشان نمی دهند .
زمانیکه آن ها بالغ می شوند شروع به شنا به فیس جفت، بعد از آن در دستجات بزرگتر و بزرگتر تا زمانیکه آن ها به یک الگوی شنای مشابه و کلاسیک دست یابند . براین اساس می بضاعت اذعان کرد تکان گله ای یک الگوی رفتاری می باشد که از موادسازنده ژنتیکی تبعیت می کند . تحقیقات نشان داده است اندامهای حسی در ماهیان جوان، رفتار گله ای را در آن‌ها تقویت می نماید . اولی حس، شم بصیرت می‌باشد که فورا آنگاه از ولادت جهت یافتن غذا عمل می کند . چشمان ماهیان به طور مستقیم به جلو نمی توانند تمرکز داشته باشند .
چون آن ها در طرفین سر قرار گرفته اند . این قرار گرفتن به چشمان یک حساسیت یگانه نسبت به تکان جانبی می دهد که به خواص گله ای مضاعف موءثر هست که ماهی می تواند حرکات، اعضای مجموعه را که با هم در رابطه می‌باشند دیده و بر طبق آن جواب می دهد خط جانبی – شنوائی سیستم خط جانبی موجود در پهلوی ماهیان هم موضوع مطالعه قرار گرفته می‌باشد . این یک خطی از سلولهای اندام حسی پوستی منحصر که از دو پهلوی تن ماهی نشئت می گیرد اسم علمی این خطوط طرز کار آن را نشان می دهد .
اسم علمی آن شنوائی " acoustico " که مفهوم صدا می دهد و این امواج صدا ساخت فشار می کند . این دو خط پهلوئی زیاد به حرکات و جا به جائی آب حیاتی بوده که سبب شنای نزدیک ماهیان با ماهی جانبی می شود، این ها به الگوی تکان منظم ماهی کمک می نمایند .
تشکیل گله با به کار گیری یا بر شالوده غلامت بصری فیس می گیرد . این ماهی در فی مابین عده گله این نشانه را از ماهی بغلی جهت حفظ شرایط خویش در گروه دریافت می کند . این نظریه به این دلیل ثابت می شود که برخی از گله ماهیان در شبکه های اجتماعی دور از هم می شوند . از طرفی دیگر بخش اعظمی از ماهیان روشن دل از جمله charagn غاری بضاعت و توان تشکیل گله را دارا هستند . خط جانبی علامتها شیمیایی در این وضعیت را با تماس با فرد دیگر گله بدست می آورد که به حفظ حالت گله امداد می کند .
برخی ماهیان دارای خط جانبی و سلول های با اهمیت نیستند و بنابر این فقط متکی به دیده هایشان می باشند . پژوهش ها نشان داده اند که در حالتی که ماهی را نابینا نمایند و خط جانبی آن‌ها را جدا نمایند گله بندی چهره نخواهد گرفت . ولی درصورتی که خطوط جانبی در جای خویش قرار گیرند ماهی ها مجدد داری قدرت گله بندی خواهند بود . خطوط جانبی همچنین جهت معاش ماهی در آبهای بدون نور و در محیط های خلیج حساس میباشند . جائیکه دیده ها مسئله به کار گیری نیستند silver strip در آتلانتیک (Menidia Menidia) silver sides، نمونه خیر و خوبی از خطوط جانبی در دسته های شاخص هست .
در صورتیکه بخواهیم یک توصیف مشخص و معلوم از خلق و خوی گله بندی ارائه بدهیم می بایست گفت جور بندی ماهی بر پایه جذب دو طرفه و سناریو ارتباط اکولوژیکی می‌باشد که اصطلاحا mutual attraction، جذب دو طرفه ماهیان نوع های متعدد که نسبتاً هیچوقت به هم نمی آمیزند . ماهی با همنوع خود در شرایط گله قرار می‌گیرد . در گله بندی خیلی از ماهیان با اعضایی از گونه خد یا گونه های نزدیک به نیز عده شده و تشکیل یک گله را می دهند . و این برای صنعت صید از حیث تجاری اهمیت متعددی داراست . دست کم ۲۵ درصد از کل ماهیان در دوره ای از سیکل زندگی شان در گروهی یا این که گله های متراکم زندگی می نمایند .
هنگامی که ماهیان موضوع حمله قرار می گیرند ماهیان گله به چهره نزدیک به هم می شوند . معاش گله ای قابلیت و امکان شکار شدن ماهیان از طرف شکارچیان را قلیل می نماید . زمانیکه شکارچیان به طور انفرادی یا این که در گروههای کوچک حرکت می کنند، گله های ماهی به وسیله شکارچیان تشخیص داده نمی شوند . علاوه بر این، وقتی که گله توسط شکا‌رچی دیده شد شکارچیان تنها قسمت کوچکی از گله را مصرف می کنند . به این شیوه جلو مرگ و میر مضاعف گله گرفته می شود .


برچسب ها : خوراک آبزیان ,
+ نوشته شده در دوشنبه 20 اسفند 1397ساعت 10:05 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 4

بیماری زایی پوست وآبشش ماهیان


بیماری
زایی پوست وآبشش ماهیان مورد حمله این انگل واقع می شوند . ذیل حالت مطلوب محیطی تراکم فراوان محفظه استرس زا به ویکه تحمل استرس به ماهیان در طول فصل زمستان شیلودونلا به سرعت نشر کرده وسطح اعظم بدن وآب ماهی را می پوشاند . این انگل باکاهش سطح تنفسی ماهی آلوده و کثیف وتخریب بدون نقص لاملاهاوفیلامان باعث به مرگ صاحب خانه می شود .
در آلودگیهای شدید شیلودونلا باعث تحریک پوست وافزایش موکوس گردیده ولایه لزج در نقاطی از تن نمای خاکستری رنگ به پوست می دهد ولایه ای از موکوس به همراه خرده های سلولی از پوست قطع می شود . ماهیان مریض نشانه ها خفگی وعدم تعادل ولاغری را نشان می دهند وحالت کدورت چشم وساییدگی پوست را نمایان می سازند .
این انگل ساخت بیماری شیلودونلوزیس می نماید . تشخیص ای بیماری برپایه علائم بالینی ماهیان مریض ونمونه برداری مرطوب از موکوس وآبشش ماهیان انجام می گیرد . با درشت نمایی 40 انگل شیلودونلا به شکل بیضی بوده وبا ردیفهای مکه های شکمی بخوبی ازسایر تک یاختگان پوست وآبشش قطع می نماید .
در دست گرفتن
وپیشگیری وضعیت مطلوب محیطی مدیریت صحیح پرورشی غذای مناسب وکافی وجلوگیری در تراکم زیاد ماهیان از بروز همه گیریهای سنگین وزن به شدت می کاهد . کیفیت آب در اینجا اهمیت متعددی دارد . آب با مقدار ناچیز مواد آلی وضعیت را برای رشد وتکامل انگل اندک می نماید . داروها مواد شیمیایی که برای معالجه این بیماری به فعالیت می مراحل شبیه ایکتیوفیتریازیس است . ولی بعضی مواد شیمیای به طور منحصر برای معالجه این بیماری بکار می فرآیند . سولفات مس آهک بعضا سولفات نامیدها وتتراسیکلین از انواع این داروها میباشند .

خوراک آبزیان
آهک پاشی استخر به اندازه 5/2 بدن درهکتار در پیشگیری از بروز این بیماری توسط این انگل اثرگذار میباشد .
5-5
کالا ایکتیوبودو(کاستیا) ( Genus Ichthyobodo Printo , 1928 ) این انگل جزء تاککداران می‌باشد . در چرخه زندگی این جان دار دومرحله انگلی وغیر انگلی وجود دارااست که در مرحله غیر انگلی آن دارای شنای آزاد بوده وتغذیه نمی کند .
ایکتیوبودو تک یاخته گلابی شکل زیاد کوچکی هست که به وسیله موهای جارو مانندی بنام تاکک تکان می کند . کاسیتا اکثر زمان ها در سطح آبشش ها وپوست یافت می شود و دریچه ماهی نورس بیشترین اهمیت را دارد . این انگل در تحت میکروسکوپ تقریبا به میزان سلولهای پوست ماهی هست البته به خاطر حرکاتش از سلولهای پوست قابل تشخیص میباشد .
دامنه
میزبانی بین ماهیان سردآبی یا این که در آبهای سرد تمامی گیری به کاستیازیس فراوان مضاعف می باشد .
ایکتیوبودو دارنده دامنه میزبانی فراوان وسیعی است . تلفات در در میان بچه ماهیان بین 43 تا 70 درصد متغیر هست . استرس ناشی از انتقال بخصوص در نوباوه ماهیانی که از محفظه باز وارد مخزنهای داخل تالار می شوند در افزایش شدت ابتلا اثر گذار هست . به حیث می برسد ماهیان تکثیر یافته آن‌گاه از یک عفونت به یک ایمنی اکتسابی دست می یابند . بطور کلی شدت ابتلاء ماهیان در آبهای مستقر نسبت به آبهای سرازیر اکثر میباشد .
این انگل در آبهای فراتر از 25 درجه سانتی گراد مشاهده نمی شود وبچه ماهیان وماهیان جوان بخصوص در برهه زمانی زمستان گذرانی به این انگل حساستر می باشد .
تکثیر این انگل در درجات 10 تا 25 مرتبه سانتی گراد به سرعت وحتی در ظرف یک ساعت رخ می گیرد ودر حرارت پایین 10 جايگاه سانتی گراد به صورت کیستی در می آیند .
بیماری
زایی با ارتقا یافتن این انگل در آبشش ها وایجاد بیماری کاستیازیس آبشش ها متورم شده وترشحات موکوسی افزایش می یابد . در این حالت بعضی ماهیان کارکشته به مراقبت شرایط خویش در آب نبوده ونمی توانند به تراز آب بیایند ودر چهره شدت عفونت در آبششها هیپرپلازی شدید لامل های ثانویه وچسبیدن آنان به یکدیگر بطور کامل آشکار می شود . تزاید سلولهای اپیتلیال وسلولهای موکوسی سبب انسداد گردش خون ودر غایت مرگ ماهیان می شود .
درمان
گرمابه فرمالین به کارگیری از مالاپشت گرین وخشک کردن وآهک پاشی استخرها پس از استفاده برداری راههای نزاع ودرمان بیماری کاستیازیس می باشند .
6-ترماتودهای
تک میزبانه انگل آبشش ماهیان پرورشی 6-1جنس داکتیلوکیروس (Genus dactylogyrus , d .
iesing , 1850 ) این انگل وابسته به تحت جایگاه منوکن همهمه از شاخه کرمهای پهن هست که کرمی صورت بوده ودارای 7 جفت قلابک کناره ای 7جفت قلاب میانی و2-1 جفت رابط میانی در دیسک چسبنده خویش هست وبه راحتی به وسیله وجود دو جفت رنگدانه سیاه اساسی به نوروفروغ در انتهای قدامی ونیز غدد ویتلین جانور در محوطه بطنی از بقیه محصول ها تفریق می شود . گونه های متفاوت این فرآورده به وسیله صورت واندازه اندام جفتگیری ونیز مقدار قلاب میانی وقلابکهای کناره ای از یکدیگر متمایز می شوند .
دامنه
میزبانی گونه های محصول داکتیلوکیروس که انگل آبشش ماهیان هستند به گزینش صاحبخانه خویش بطور مخصوص عمل می کند .
جور های دارای اهمیت محصول داکتیلوکیروس در ماهی کپور عادی عبارتند از: –
داکتیلوکیروس اکستنسوس –
داکتیلوکیروس آنکوراتوس –
داکتیلوکیروس ساهوانزیس –داکتیلوکیروس
واستاتور –گونه
دارای اهمیت کالا داکتیلوکیروس در ماهی آمور عبارت می‌باشد از : –داکتیلوکیروس
لاملاتوس گونه
های کالا داکتیلوکیروس در ماهی فیتوفاگ وبیگ هد عبارتند از : -داکتیلوکیروس
نوبیلیس داکتیلوکیروس ایهرانزیس داکتیلوکیروس آریستیک در آبشش ماهی سرگنده -داکتیلوکیروس هیپوفتالمیک در آبشش ماهی کپور نقره ای .
بیماری
زایی داکتیلوکیروسها با ایجاد آسیب های وارده کار آبشش را مختل کرده ودر سود عمل جذب اکسیکن بخوبی انجام نمی گیرد که ممکن است منجر مرگ ماهی شود .
پیشگیری
کم آب کردن استخرها پس از صید ماهیان در پایان هر عصر وضد عفونی بستر به وسیله آهک وجلوگیری از ورود آلودگی به مزرعه رشد ماهی از راههای پیشگیری میباشند .


برچسب ها : خوراک آّبزیان ,
+ نوشته شده در يکشنبه 19 اسفند 1397ساعت 10:28 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 3